Wina sabat

W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim wina gronowe, czerwone, różowe i białe, ale prawdziwym hitem jest wino porzeczkowe (z czarnej porzeczki), którego obecnie jesteśmy jedynymi producentami na Dolnym Śląsku. Ponieważ nasza winnica nosi nazwę CELTICA także niektóre wina w niej produkowane nawiązują swoimi nazwami do mitologii i kultury celtyckiej, której kolebką w Polsce był Masyw Ślęży i jego okolice.

Wina można kupić w naszej winiarni w Sobótce po wcześniejszym umówieniu lub zamówić drogą mailową. Listę punktów dystrybucji naszych win znajdziecie także TUTAJ. Minimalną, wysyłaną kurierem ilością jest 1 karton (6 butelek) dowolnie wybranych win. Przy odbiorze należy liczyć się z obowiązkiem okazania dowodu tożsamości w celu ustalenia wieku zamawiającego. Ceny hurtowe i sposób dostawy dla hoteli, restauracji czy sklepów ustalamy indywidualnie.

Wina czerwone z rocznika 2018 będą dostępne w marcu 2019 r.

WINA BIAŁE

RIESLING 2018 białe wytrawne

Cena detaliczna – 45,00 zł

Typowy Riesling o wysokiej jak na 2018 rok kwasowości. Jeden z najpopularniejszych szczepów uprawianych w Niemczech, francuskiej Alzacji, Austrii czy Czechach. Odmiana typowa dla zimniejszych stref klimatycznych i jedna z najpóźniej zbieranych. Młode wina mają nuty lekko owocowe, bardziej dojrzałe przyjmują aromaty benzynowo-naftowe. Riesling wydaje się być najbardziej wytrawnym winem z naszej oferty za sprawą najwyższej kwasowości. Teraz w eleganckiej butelce typu reńskiego.

 

 

CELTICA 2018 (Sauvignon Blanc) białe wytrawne

Cena detaliczna – 45,00 zł

Wino o wspaniałym, pełnym aromacie, wytworzone w 90% ze szczepu Sauvignon Blanc z niewielką domieszką innych białych szczepów winogron z naszej winnicy. Wino w tym roku jest bardzo delikatne w smaku z przeważającymi nutami agrestu i brzoskwini. Doszukać się też można w nim delikatnego aromatu kwiatu bzu.

 

 

 

 

JOHANNITER 2018 białe wytrawne

Cena detaliczna – 40,00 zł

Johanniter to odmiana hybrydowa oparta na starym sprawdzonym szczepie Riesling, więc wino z tej odmiany jest dość zdecydowane w smaku, ale łagodniejsze od swojego rodzica i bardziej aromatyczne, z nutami owocowymi, głównie jabłka i gruszki. Bardzo dobre wino do picia na co dzień.

 

 

 

 

GEWÜRZTRAMINER 2018 białe półwytrawne

Cena detaliczna – 55,00 zł

Król naszych białych win z rocznika 2018!  Wspaniałe, wykwintne wino o aromacie białych kwiatów i owoców, ze szczególnym naciskiem na kwiat czarnego bzu i płatków dzikiej róży. Niska kwasowość i cukry resztkowe powodują, że jest niezwykle łagodne choć mocne jak na półwytrawne wino z gatunku Vitis Vinifera, bo aż 12,0%. Idealne wino na wykwintny prezent. Grafika na etykiecie, którą wykonała lokalna artystka, ukazuje naszą winnicę na tle Ślęży.

 

 

 

SOLARIS 2018 białe półsłodkie

Cena detaliczna – 40,00 zł

Solaris (czyli słoneczny stąd krzyż solarny na etykiecie), to szczep absolutnie niezwykły i w Polsce dotychczas najbardziej rozpowszechniony, choć oczywiście wino z niego w każdej winnicy jest jedyne w swoim rodzaju. Najsłodsze winogrona, których cukrów nie powstydziły by się najcieplejsze regiony Europy. W roku 2018 zbieraliśmy Solarisa już pod koniec sierpnia! Wino o bardzo niskiej kwasowości przyjemnym, świeżym aromacie ananasa i orzechów laskowych oraz barwie zdecydowanie ciemniejszej niż pozostałe nasze białe wina.

Niebawem dostępny także SOLARIS 2018 słodki leżakowany w beczce.

 

FIONNA 2017 białe półwytrawne (zakończono sprzedaż, niedostępne)

Cena detaliczna – 40,00 zł

Fionna czyli biała po celtycku – jak kolor wina, jak aromaty białych kwiatów, które nietrudno w niej znaleźć. Niezwykły i delikatny aromat poziomek płynący ze szczepów, które zawierają dość dużo genów Vitis Labrusca i Vitis Rupestris, łagodna kwasowość, dyskretny aromat, szczególnie smakuje Paniom.

 

 

 

 

ARTHAN 2018 białe półsłodkie

Cena detaliczna – 40,00 zł

Arthan czyli po prostu Artur, kolejna sławna celtycka postać. Fantastyczne połączenie naszych najsłodszych szczepów białych winogron – Solaris i Johanniter, które dojrzewają już na przełomie sierpnia i września! Moszcz fermentowany w niskiej temperaturze, pozostawia bogactwo słodyczy i aromatu, które uwielbiają szczególnie Panie. Bardzo delikatne z wyraźnymi nutami żółtych owoców (banan, melon, gruszki i jabłka) oraz miodu – wprost rozpływa się w ustach. Lekkie i przyjemne, doskonałe na każdy dzień.

 

 

 

 

WINA CZERWONE I RÓŻOWE

REGENT 2018 czerwone wytrawne

Cena detaliczna – 40,00 zł

Bardzo ciekawe wino o niesamowicie intensywnym kolorze w stylu win hiszpańskich, w smaku i aromacie wyczuć można lekką owocowość ( wiśnie, porzeczki) i delikatne, trudne do określenia coś … jakby cygaro, tytoń. Regent ma bardzo niską kwasowość co powoduje, że wino choć całkowicie pozbawione cukrów resztkowych (poniżej 1 g/l) jest bardzo delikatne w smaku. Jak wszystkie nasze wina czerwone – leżakowane w dębowych beczkach barrique, stąd lekko wyczuwalna dębowa tanina – dla wymagających koneserów.

 

 

PINOT NOIR 2018 różowe półwytrawne

Cena detaliczna – 40,00 zł

Właściwie to nie wiadomo czy to mocno różowe wino czy też słabo czerwone, ale wiadomo, że ma niesamowity, ciekawy, złożony aromat w którym przeważa lukrecja, suszona śliwka i mniej intensywne czerwone owoce – truskawka, czerwona porzeczka, malina. Bardzo krótko macerowane skórki dają pyszny smak, zdecydowany, ale nie ciężki jak w winach czerwonych. Bardzo ładna etykieta sprawia że wino będzie doskonałym prezentem, zwłaszcza że prawie każdy słyszał o szczepie Pinot Noir.

 

 

MERLOT 2018 czerwone półwytrawne

Cena detaliczna – 40,00 zł

Delikatne w smaku półwytrawne wino o dobrze zbilansowanych kwasach. Byliśmy pełni obaw czy uda się w naszych warunkach klimatycznych (wina Merlot w Polsce można policzyć na palcach jednej ręki). Czuje się świetnie, czaruje łagodnością, zdecydowanym kolorem i nutami czerwonych owoców, głownie maliny, truskawki i delikatną suszoną śliwką. Leżakowane w beczce z francuskiego dębu nadaje mu charakterystyczną, ale nie agresywną nutę.

Rocznik 2018 już wkrótce w sprzedaży!

 

 

PINOT NOIR 2018 czerwone półwytrawne (zakończono sprzedaż, niedostępne)

Cena detaliczna – 40,00 zł

Czerwona odmiana naszego Pinot’a, zdecydowanie dłużej macerowana na skórkach, bo aż 4 tygodnie i leżakowana w francuskich dębowych beczkach. Pomimo tego jest delikatna w tym roku, bez agresywnej taniny, przeważają w nim nuty jasno czerwonych owoców – malina, czerwona porzeczka oraz intrygująca lukrecja. Wino potrzebuje dłuższej chwili żeby się ładnie otworzyć, ale potem odpłaca wykwintnym, niebanalnym i subtelnym smakiem.

 

 

 

„ZłOTY” MERLIN (Merlot/Regent) 2018 czerwone wytrawne barrique

Cena detaliczna – 45,00 zł

Typowo wytrawne wino z naszej oferty, bardzo długo macerowane owoce (do 6 tygodni), na styl gruziński, starzone w dębowej beczce, mocne i wyraźne, charakterystyczne jak każdy Merlot, ale mocnego koloru i wyrazistości dodaje mu Regent, wytrawny znawca od razu je doceni, wyczuje także wybitnie owocowe nuty z mocną suszoną śliwką, maliną i dębową taniną, wino zdobyło brązowy medal na „I Międzynarodowym Konkursie Win w Tuchowie” w 2016 roku. Leżakowane w beczce z francuskiego dębu.

Rocznik 2018 już w sprzedaży

 

RUBEA-GOFERT 2017 wino porzeczkowe (z czarnej porzeczki) słodkie

Cena detaliczna – 40,00 zł

Prawdopodobnie jedyne w Polsce wino macerowane ze skórkami przez 4 tygodnie i leżakowane przynajmniej 6 miesięcy w dębowych francuskich beczkach!
Prawdziwa eksplozja smaku i aromatu, uwodzi słodyczą, nazwa nawiązuje do łacińskiej nazwy porzeczki oraz polskiej odmiany Gofert, z której wino jest wyrabiane, klienci często określają je jako „smaki dzieciństwa”, rubinowo czerwone wpadające w fiolet, z wyraźnym aromatem porzeczki i lekką nutą wiśni oraz suszonej śliwki, zdobyło wyróżnienie w XVI edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Choć słodkie, z racji wysokiej kwasowości, smakuje bardziej jak półsłodkie, klienci czasem porównują je do półwytrawnego.

 

ROSSLYN 2016 różowe półwytrawne (zakończono sprzedaż, niedostępne)

Cena detaliczna – 40,00 zł

Wieloodmianowe wino z winogron białych i odrobiny czerwonych szczepu Regent nie macerowanych lecz wyciskanych zaraz po rozdrobnieniu, nazwa nawiązuje do koloru (Rose) i jednocześnie do sławnej kaplicy w Szkocji, wzniesionej w starym celtyckim miejscu mocy, zdecydowane kwasy i mieszanina aromatów szczepów Gewurztraminer oraz Solaris, kolor mocno różowy przechodzący w pomarańcz.

cukry resztkowe – 10,0 g/l, kwasowość – 6,5 g/l, alkohol – 11,0%

 

 

BOREASZ 2018 czerwone półsłodkie

Cena detaliczna – 40,00 zł

Boreasz to w słowniku celtyckim zimny północny wiatr. Typowe Cuvée (z francuskiego – kadź, zbiornik) czyli mieszanina wielu, w tym wypadku białych i czerwonych odmian winorośli, krótka fermentacja zatrzymana przez filtrowanie młodego wina pozwala na zachowanie zarówno bogactwa naturalnych cukrów jak również bogactwa smaków i aromatów. Wino uwodzi słodyczą a cukry wzmacniają jego głębokie smaki owocowe, raz spróbowane będzie za Wami długo chodzić :).

 

 

Grzaniec Celtycki wino gronowe czerwone słodkie (ograniczona ilość)

Cena detaliczna – 40,00 zł

Wino na bazie czerwonych win gronowych wzbogacone o wywar winny z 11 składników, które powodują że wino ma bogaty, korzenny aromat i fantastycznie grzeje w chłodne, zimowe dni, gotowe do spożycia po podgrzaniu do temperatury ok. 60-70 st. C

Niektóre składniki: wino gronowe czerwone z Winnicy Celtica, kardamon, goździki, skórka pomarańczowa, cytrynowa, owoc dzikiej róży, cynamon cejloński, jabłko suszone, imbir, pieprz czarny, płatki róży, hibiskus

 

 

BRETTAN Old Barrique 2017 czerwone półwytrawne

Cena detaliczna – 40,00 zł

Brettan to wyjątkowe wino typu Old Style (Old Barrique – stara beczka) a swą nazwę zawdzięcza szczególnemu szczepowi drożdży grupy Brettanomyces, które niegdyś były powszechne w starych beczkach winiarskiej Europy. To dzięki nim wino ma wyjątkowe aromaty wiejskiego podwórka czy stajni, które jednak po kilku godzinach po otwarciu butelki prawie zupełnie ulatują. Aromat wzmacniają dodatkowo tytoniowe nuty typowe dla szczepu Regent rocznika 2017 z którego wino było wyrobione.

 

 

RATAFIA 2018 wino wieloowocowe czerwone słodkie

Cena detaliczna – 45,00 zł

Klasyczna hiszpańska Ratafia, to nalewka z wielu owoców, którą robi się od wiosny do późnej jesieni zasypując kolejne warstwy owoców cukrem i zalewając spirytusem. Nasz autorski przepis na Ratafię, to mocne słodkie wino z naturalnym alkoholem (15%), z 10 ślężańskich owoców, poczynając od wiosennych, aromatycznych truskawek na jesiennych jabłkach i gruszkach kończąc. W skład wchodzą także śliwki, czereśnie, wiśnie, porzeczki czarne i czerwone, maliny i brzoskwinie. Okolice Ślęży słynęły niegdyś z sadownictwa stąd też nazwa wioski na zachodnich stokach Ślęży – Sady. Teraz już ich areał drastycznie się skurczył choć nadal można je spotkać w okolicy, tak samo jak przedwojenne czereśnie wzdłuż szosy do Nasławic.

DESIGN: INFORD.eu

Decyzja o zamieszkaniu w Sobótce zapadła szybko i to nie tylko dlatego, że jest w połowie drogi między Wrocławiem a Wałbrzychem skąd pochodzimy. Kilkanaście lat spędzonych u stóp Ślęży utwierdziło nas w przekonaniu, że był to jeden z najlepszych wyborów w naszym życiu...

Czy masz ukończone 18 lat ?
TAK
NIE